Za smíchovský led na pražském zastupitelstvu

2. 7. 2022

V uplynulém týdnu jsme byli zastupitelstvu Prahy 5. Představili jsme naši petici, pro kterou sbíráme podpisy, a požádali jsme politiky o rychlou pomoc. Nemůžeme totiž čekat do voleb, situaci je potřeba řešit teď. 

Toto jsou body, se kterými jsme se na zastupitele MČ Praha 5 obrátili:

• potřebujeme co nejdříve najít a vyjednat pronájem vhodného pozemku z majetku města pro rychlou výstavbu provizorní kryté ledové plochy, která by nás zachránila z nejhoršího,

• následně budeme potřebovat podporu při výstavbě a provozu takové provizorní haly,

• také vás prosíme, abyste se i po volbách zasadili o výstavbu nového plnohodnotného zimního stadionu na území Prahy 5, 

• a v neposlední řadě: pokuste se prosím ještě zabránit zániku Nikolajky a udělejte všechno proto, aby se z pozemku určeného pro sport nestal pozemek pro pro další byty či kanceláře, ve kterých si děti moc nezasportují…

Podporu nám vyjádřila starostka Renáta Zajíčková i řada zastupitelů, kteří hned na místě petici podepsali. A podporu opětovně přislíbil i radní Prahy 5 pro sport David Dušek, který vyjednává o potřebném pozemku pro provizorní halu i o následné podpoře investorů. „Na červenec jsem zrušil dovolenou a budu na tom dál pracovat," slíbil Dušek. 

Tak snad to k něčemu bude a Praha 5 bude mít do konce roku zase kde bruslit… 

S výstavbou nového, moderního zimního stadionu, který by si Praha 5 jistě zasloužila, je to komplikovanější. Je to dlouhodobý úkol, který chceme zastupitelům znovu připomenout v novém volebním období. Podpora pro tento plán bude muset přijít i od města, i na magistrátu se chceme už v září důrazně připomenout. 

A co bude s Nikolajkou? Z dosavadních vyjádření politiků se dá vyčíst, že to vzdali. Majitelé prý o ničem jednat nechtějí. My si přesto myslíme, že zimní stadion na Nikolajce ještě úplně ztracený není. 

Připojili jsme se k námitce proti chystanému novému územnímu plánu hlavního města Prahy (Metropolitní plán) - chceme, aby v něm Nikolajka byla pořádně vyznačená jako sportoviště. Třeba to donutí současné majitele změnit strategii a otevře to prostor pro nová jednání o provozu zimního stadionu nebo o prodeji stadionu někomu, kdo by (na rozdíl od současných majitelů) měl zájem lední plochu provozovat a do sportoviště investovat. Nikolajky by přece byla škoda. 

Děkujeme za podporu, kterou nám vyjadřujete a kterou pochopitelně dál potřebujeme. 

Jak nás podpořit?

Sledujte naše stránky na Facebooku a Instagramu.

Sdílejte tuto stránku a označujte ji v příspěvcích o tom, co pro vás Nikolajka znamená.

Podpořte v nadcházejících volbách ty, kdo podporují stavbu zimního stadionu na Smíchově nebo v jeho blízkém okolí.

Podepište petici; on-line na adrese https://portal.gov.cz/e-petice/126-petice-za-zachranu-zimnich-sportu-na-praze-5 nebo papírově – k tomu jsou informace na našem webu na stránce Petice