Zelená od Prahy i díky shromáždění před Magistrátem

9. 9. 2022

Ve čtvrtek 8. září se během se během jednání zastupitelstva hl. m. Prahy uskutečnilo setkání Nechte děti sportovat, které bylo slyšet až v jednacím sále. Děti hrály hokej, rodiče je hlasitě podporovali, dorazila i televize a své sympatie vyjádřil i Janek Rubeš.

Během projednávání situace ohledně zimního stadionu se účastníci přesunuli do jednacího sálu, kde za iniciativu Za smíchovský led promluvila předsedkyně petičního výboru Petra Sochorcová, kterou následoval radní Prahy 5 David Dušek. Následně se projednával návrh na usnesení, které nám mělo poskytnout pozemek pro provizorní halu a uložit hledání pozemku pro nový trvalý zimní stadion. Tento návrh podali zastupitelé Zdeněk Zajíček a Petr Hlaváček. Po bouřlivé poradě a krátké pauze bylo toto usnesení schváleno.

Velmi nás potěšily některé reakce politiků. Vesměs vyjadřovali obdiv nad účastí na shromáždění a podporu celé iniciativě. Rovněž sami oceňovali, že nad podporou nového zimního stadionu panuje shoda napříč zastupitelstvem.

Děkujeme všem, kdo přišli, za podporu. Bylo skvělé cítiti podporu na vlastní kůži. Navíc ji jistě slyšeli i pražští zastupitelé. Zvláštní dík patří již jmenované Petře Sochorcové, Davidu Duškovi, Zdeňku Zajíčkovi a Petru Hlaváčkovi. Kromě toho děkujeme také Janu Vodrážkovi, iniciátorovi celé akce, dále Václavu Kozákovi a Radku Uhlířovi za zajištění akce a informování dětí a rodičů nebo Vladimíru Pruškovi za výrobu transparentů.

Další krok na cestě za novým ledem na Praze 5 je tedy za námi. Dokud však nebude stát plnohodnotný zimní stadion, nemůžeme přestat. Pojďme bojovat dál!